Londyn to miasto kultowe. Europejski Nowy Jork, który co roku odwiedza miliony turystów. Różnorodna kuchnia, fantastyczne rozrywki, mekka dla fanów mody. Miasto równie przyjazne singlom, co parom. Dlatego to jedna z najczęściej wybieranych europejskich stolic także w Walentynki. Jak spędzić je nietypowo? Na pewno stawiając na noc w miejscu, w którym… nie zmrużycie oka 😉

Przyznam od razu, że stolicę Anglii znam najlepiej od strony lotniska, które obok Amsterdamu, Oslo i Madrytu jest moją najczęstszą bazą przesiadkową na dalekich trasach. To jedno z tych miejsc, do których wybrać się z Polski można zawsze. Dlatego też – o ironio, tak trudno mi tam trafić. W Londynie byłam wprawdzie raz (w dodatku na jeden dzień), ale w wieku lat 16. Moje jedyne wspomnienia ograniczają się do zimna na otwartym statku, którym płynęłam Tamizą i całej kliszy zdjęciowej wykorzystanej na zdjęcia z Davidem Beckhamem w Muzeum Madame Tussauds. Mało więc powiedzieć, że w dorosłym życiu mam względem Londynu ogromne zaległości. Niewątpliwie czas najwyższy, by je nadrobić.

Zaczynamy od noclegu – będzie nietypowo! Dla mnie przynajmniej, bo rezygnuję z popularnych portali, przez które zwykle rezerwuję hotele (booking.com, trivago.com, hotels.com). W nowoczesnym mieście stawiam na nowoczesny wariant – cieszący się coraz większą popularnością Airbnb. Szybko okazuje się prawdą, że można tu znaleźć prawdziwe noclegowe perły! Oto i one, w moim subiektywnym rankingu najbardziej oryginalnych Airbnb w Londynie:

5. Po królewsku

Przyznajcie się, która z was choć raz nie pragnęła spędzić nocy w prawdziwym pałacu? W Londynie macie taką możliwość. Wiele tu bowiem mieszkań urządzonych z klasycznym przepychem. Osobiście nie miałabym nic przeciwko temu, by skorzystać z oferty wynajęcia luksusowej komnaty, urządzonej w stylistyce angielskich rezydencji. Wystrój może być nieco przytłaczający, ale przyznać trzeba, że rozmachem niewiele mu dorównuje.

https://www.airbnb.com.au/rooms/5155331?s=bgMe0EyV

Cena za noc od: 1969 zł

4. Jak w bajce

Niezależnie od gustu i preferencji wnętrzarsko-architektonicznych nie sposób nie docenić bogactwa i dbałości o detale, o którą postarali się właściciele tego baśniowego apartamentu. To prawdziwy rarytas dla osób poszukujących unikatowych miejsc pełnych pięknych detali, poza standardową ofertą dostępnych na rynku hoteli. Zawsze modna klasyka w niepowtarzalnym wydaniu. Cena jest – delikatnie mówiąc – zaporowa, ale każdej dziewczynie wolno marzyć.

https://www.airbnb.co.uk/rooms/3562155

Cena za noc od: 6979 zł

3. Rejs na rzece

Będąc w Londynie nie musisz wybierać się na wycieczkę po Tamizie, żeby popłynąć się w rejs – w dodatku nocą. Nocleg na nietypowej, bo pełniącej funkcję hotelu łodzi, jest jedną z tych atrakcji, którą warto zaliczyć choć raz, w dowolnej szerokości geograficznej świata. Można to zrobić także w Londynie. Ta mała, ale przytulna łódka wyposażona jest we wszystko, czego potrzebujesz na czas 2-3-dniowego pobytu w Londynie. Na dłuższy pobyt robi się trochę klaustrofobicznie, ale na czas weekendu – odpłyniecie.

https://www.airbnb.pl/rooms/107051

Cena za noc od: 778 zł

2. W kościele

Ostrzegałam, że będzie nietypowo! Co jak co, ale nie co dzień spotyka się takie połączenie Marrakeszu z Jerozolimą – w dodatku mieszczące się w kościele. Bo czego tu nie ma…? Od kompletu wypoczynkowego z baldachimem rodem z libańskiego sheesha-baru, przez klasztorne okiennice czy zdobienia, których nie powstydziłyby się najbardziej zacne zamki pamiętające czasy średniowieczne, a to wszystko w murach starego kościoła. Jeśli poszukujecie hotelu, na wspomnienie którego na waszej twarzy pojawi się szeroki uśmiech, nawet w najbardziej pochmurne dni – bookujcie bez zastanowienia:

https://www.airbnb.pl/rooms/626967

Cena za noc od: 597 zł

1. Na… dworcu

Mój faworyt od początku nie miał konkurencji. Jakkolwiek myśl o noclegu „na dworcu” na pierwszy rzut oka nie wydaje się specjalnie atrakcyjna, o tyle sen na szczycie zegarowej wieży już bardziej.  A to swoiste 2 w 1 – absolutnie fantastyczne mieszkanie, urządzone na dworcu St Pancras. Zresztą – kliknijcie w link i sami zobaczcie. Czy może być bardziej oryginalnie? Typ dla miłośników wnętrz w stylu loftowym, a także fanów literatury (w mieszkaniu znajdziecie bogato wyposażoną bibliotekę) i fanów oryginalnych kąpieli. Tak usytuowana wanna to dopiero coś. Hit! Niestety na głównym zdjęciu z Airbnb nie widać całości, posiłkuję się więc lepszą fotografią.

https://www.airbnb.co.uk/rooms/501171?s=OguC

Cena za noc od: 778 zł