Instagram to kopalnia inspiracji i choć życie jego gwiazd wydaje się czasem nieco zbyt idealne, zdjęcia pozostają wyjątkowo piękne. Większość obserwowanych przeze mnie użytkowników to osoby, które żyją by podróżować, więc trudno abym na co dzień nie obserwowała ich poczynań. A niektórzy z instagramowych podróży zrobili sposób na życie.

Cudze relacje z podróży pozwalają znaleźć rozmaite perełki tam, dokąd właśnie zmierzamy lub trafić na absolutnie fantastyczną fotorelację z miejsca, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia. W dzisiejszych czasach Instagram dla podróżników to prawdziwa kopania inspiracji, dlatego przed każdą podróżą sprawdzam, jakie zdjęcia wrzucono w danej lokalizacji i tworzę własny mini-przewodnik. Wśród dziesiątek kont mam oczywiście swoje ulubione. Czas na to, abym podzieliła się listą najlepszych podróżniczych kanałów, prowadzonych przez wyjątkowo inspirujących ludzi. #instago!

@EverChangingHorizon

Podróże z Quinem są fascynujące. Oglądanie jego zdjęć to uczta dla oczu, zwłaszcza, że specjalizuje się w łapaniu najbardziej kolorowych i malowniczych kadrów, jakie można zobaczyć. Także fani nocnej fotografii także znajdą u niego coś dla siebie, robi on bowiem fantastyczne zdjęcia rozgwieżdżonego nieba, nie zapominając przy tym o uchwyceniu magii nocnego krajobrazu odwiedzanych miejsc. Dużo zieleni, drona, wodospadów. Pięknie.

@danielkordan

Choć zdecydowanie preferuję ciepło i egzotykę, naprawdę lubię oglądać zdjęcia Daniela – zwłaszcza te, które robi w chłodnych okolicach. Jego fascynacja lodowymi krajobrazami porywa człowieka do jego świata i dostarcza sensualnych wręcz wrażeń. Kiedy chcę zmienić na chwilę klimat na ostrzejszy – wpadam do Daniela „Happy Dreamera”. Dla fanów zimy, gór i lodowców.

@gypsea_lust

Lauren Bullen to prawdziwa instgramowa wyjadaczka. Piękniejsza od krajobrazów z jej fotografii jest tylko ona sama. Jej zdjęcia są nieprzesadzone, a całość utrzymana w ciepłej, przyjemnej dla oka estetyce. Instagramerka często pokazuje się ze zwierzakami i z jej instarelacji widać, że to dziewczyna o wielkim sercu. Przyjemne, wakacyjne konto, pozwalające na chwilę poczuć się jak piękna dziewczyna na krańcu świata.

https://www.instagram.com/p/BW7eJd_AkSZ/?taken-by=gypsea_lust

@beautifuldestinations

To może mało osobiste konto, jednak ładunek piękna niesiony na łączach jest powalający. Na Beautiful Destinations można znaleźć wszystko, czego podróżnicza dusza zapragnie. Od krajobrazów, przez najpiękniejsze hotele, do wysublimowanych potraw z najlepszych restauracji i najbardziej lokalnych stoisk na targach całego świata. Lojalnie ostrzegam, że próba szybkiego rzucenia okiem na to konto na pewno skończy się na długim przeglądaniu zdjęć, notowaniu lokalizacji I częstym wzdychaniu. Bez dwóch zdań to moje instagramowe podium.

https://www.instagram.com/p/BYJbn-qgWUA/?taken-by=beautifuldestinations

@muradosmann

Murad to tylko połowa piekielnie uzdolnionego duetu podróżników i fotografów pochodzących z Moskwy. Warto zajrzeć tez na konto jego żony, Natalii (@natalyosmann). Para zasłynęła prezentowanymi chyba absolutnie wszędzie zdjęciami, na których Natalia prowadzi Murada za rękę w najpiękniejsze zakątki świata, najbardziej urokliwe uliczki i najbardziej kolorowe pejzaże. Wspaniałe fotografie, doskonała jakość i atmosfera jak z bajki. Koniecznie!

@theprettycities

Dla mieszczuchów z zamiłowaniem do wyjątkowo dziewczęcego stylu, czyli dla kogoś takiego jak ja. Znajdziecie tu fantastyczne zdjęcia z najciekawszych zakątków rozmaitych miast świata, z najfajniejszych restauracji I knajpek, przez dyskretne drobiazgi, które podczas miejskich spacerów często umykają naszym oczom poszukującym monumentalnych atrakcji wizualnych. Smak, styl i wdzięk biją tu z każdego kadru.

https://www.instagram.com/p/BVJnSifjXun/?taken-by=theprettycities

@theblondeabroad

Nie mogłam pominąć tu jednaj z najfajniejszych blondynek na Instagramie. Kiersten radośnie i z humorem dokumentuje swoje barwne wyprawy – zarówno czysto podróżnicze jak i festiwalowe. Ta dziewczyna umie się bawić! Do tego ma dystans i wiecznie uśmiechniętą buzię. Podziwiam jej skrupulatność w doborze barwnych, uroczych i bezpretensjonalnych strojów – zawsze idealnie dobranych do okazji i podkreślających jej niezwykłą swobodę.

https://www.instagram.com/p/BX6kkMIFZHy/?taken-by=theblondeabroad

@budgettraveller

Jeśli nie wierzycie, że da się wyjątkowo stylowo podróżować za naprawdę niewielkie pieniądze, koniecznie zapoznajcie się z kontem Kasha, który mistrzowsko radzi sobie z napiętym budżetem. Oczywiście dziś Kash jest na tyle sławnym influencerem, że jego zasoby finansowe pozwalają mu spać i jadać w najlepszych światowych hotelach i restauracjach. Nie zapomniał jednak, skąd wzięła się jego sława i instagramowa siła oddziaływania – nadal dostarcza fantastycznych wskazówek zamkniętych pięknymi kadrami z całego świata.

@fromwhereidrone

Coś dla fanów patrzenia na świat z nieoczywistego punktu widzenia. Drony robią się coraz popularniejsze, a zdjęcia zrobione z lotu ptaka pokazują nam najpiękniejsze miejsca naszej planety w zupełnie nowym wymiarze – wszystko nabiera nowych barw, struktur, siły wyrazu. Fantastyczne zdjęcia o wyjątkowo kojącym wpływie!

https://www.instagram.com/p/BX3I58ZgpIM/?taken-by=fromwhereidrone

@loki_the_wolfdog

Podróżnik na czterech łapach, czyli Loki. Piękny futrzak, zwiedzający fantastyczne miejsca i wyjątkowo profesjonalnie pozujący do zdjęć. Rozczulenie gwarantowane – w Lokim nie można się nie zakochać. Jako że jestem straszną psiarą z przyjemnością zostałabym jego opiekunką w podróży!

Taking the ancient art of rock stacking to new levels. #rockstacking

A post shared by Loki (@loki_the_wolfdog) on

Mam nadzieję, że dostarczyłam Wam kilku inspiracji, które jeszcze bardziej zachęcą Was do podróży… lub chociaż umilą Wam dzień. Oprócz wspomnianych adresów warto zaglądać też na konta Lonely Planet, CNTraveler i popularnego serwisu Airbnb. Są pełne inspirujących zdjęć, często linkujących do fantastycznych poradników i przewodników. A na instagramowym kanale Airbnb można znaleźć naprawdę świetne i bardzo oryginalne pokoje i domy do wynajęcia – niekoniecznie za miliony monet. #polecam!